Kontaktujte nás

737 238 013

Vybíráme průtokový ohřívač do sprchy – rady a tipy

Chcete ušetřit při odběru teplé vody a uvažujete nad pořízením elektrického průtokového ohřívače do sprchy? Poradíme vám, podle čeho se řídit při výběru a jaký ohřívač by se vám mohl hodit.

Předně je dobré si říci, co to vlastně průtokový ohřívač je. Jde o zařízení, která se montují na větev s teplou užitkovou vodou. Průtokové ohřívače, na rozdíl od zásobníkových ohřívačů, ohřívají vodu teprve ve chvíli, kdy se začnete sprchovat nebo využívat teplou vodu na jiném místě, podle toho, kam máte ohřívač připojený. Dochází k přímému ohřevu, který je jedním z nejekonomičtějších způsobů přípravy teplé vody. Teplá voda nestojí nikde v zásobníku a nedochází k tepelným ztrátám, ani k plýtvání energií na dohřívání vody.

Rozdělení elektrických průtokových ohřívačů vhodných pro sprchy

Průtokové ohřívače se rozdělují podle konstrukce na beztlaké průtokové ohřívače a tlakové průtokové ohřívače. Pojďme si je představit.

Beztlakové průtokové ohřívače

Tento typ konstrukce neobsahuje součástky namáhané tlakem vody, a proto je možné nabídnout spotřebitelům velmi úspornou cenu. Beztlaké průtokové ohřívače jsou určeny k obsluze pouze jednoho odběrného místa (sprchy, umyvadla, kuchyňského dřezu..). K tomu, aby beztlakové ohřívače mohly správně fungovat je zapotřebí pořídit k nim speciální sprchovou nebo vodovodní baterii. Ohřívače jsou velmi kompaktní a dají se umístit jak nad, tak pod úroveň umyvadla, dřezu. Můžete je i elegantně uschovat do koupelnových skříněk.

Tlakové průtokové ohřívače

U tlakových průtokových ohřívačů máte větší možnost využití, ale cena je o něco vyšší. Tlakové ohřívače můžete připojit na více odběrných míst. Mohou zásobit teplou vodou nejen sprchu, ale současně také umyvadlo nebo dřez za zdí ve vedlejší místnosti. Pro tlakové průtokové ohřívače není nutné instalovat speciální vodovodní baterii. Výhodou jsou opět malé rozměry a možnost instalace nad nebo pod sprchu, umyvadlo i do skříněk.

Podle čeho vybrat do sprchy správný průtokový ohřívač a nesáhnout vedle

Ne každý elektrický průtokový ohřívač je vhodný na umístění do sprchového koutu. Při výběru si dávejte pozor zejména na výkon ohřívače, aby se vám nestalo, že si koupíte ohřívač s malým výkonem, který nezvládne ohřát potřebné množství vody.

Výkon průtokových ohřívačů určuje jejich využití

  • Ohřívače s výkonem od 3,5 do 9 kW – tyto ohřívače poskytují jen malý výkon a pro sprchy proto nejsou dobrými kandidáty. Dobře poslouží ale u umyvadel určených na mytí rukou nebo u dřezů k mytí nádobí.
  • Ohřívače s výkonem od 9 do 15 kW – ohřívače s tímto výkonem jsou ideální pro sprchování, pokud toužíte i po koupeli ve vaně, sáhněte po ještě větším výkonu.
  • Ohřívače s výkonem od 15 do 24 kW – zde už jde o výkonné ohřívače, které si hravě poradí s ohřátím vody pro sprchování i pro napouštění vany.

Pozor na stávající elektroinstalaci

Před nákupem průtokového ohřívače je dobré si zjistit, zda si vaše současná elektroinstalace poradí s výkonem vybraného ohřívače. Jističe by nemusely zvládnout vyšší výkon a mohlo by docházet k přetížení sítě.

U větších ohřívačů je například možné využít vestavěného spínacího kontaktu, který může zajistit odstavení větších spotřebičů v domácnosti na dobu, kdy dochází k odběru teplé vody z ohřívače. Pokud předpokládáte, že budete potřebovat využívat např. sprchu a současně vařit na sporáku a víte, že vaše jističe to nezvládnou, musíte si navýšit jejich hodnotu.

Průtokové ohřívače Wterm pro domácnosti i komerční prostory

V naší nabídce naleznete elektrické průtokové ohřívače v tlakových i beztlakových variantách. Jejich využití je široké.

V domácnostech se hodí nejen na zásobení teplou vodou pro sprchové kouty, umyvadla, dřezy, ale i pro zahradní dílny, letní kuchyně nebo garáže.

V komerční sféře skvěle poslouží pro dílny, kanceláře, ubytovací zařízení, restaurace, benzínové pumpy a další prostory, kde není možné zajistit přísun teplé vody jiným způsobem.

Malé, ale dobré – průtokové ohřívače EPJ

Malé průtokové ohřívače EPJ s výkonem 3,5 – 6,4 kW si pořiďte v případě, že potřebujete ohřívat vodu v menším množství. Ohřívače EPJ se hodí pro umístění u umyvadel nebo dřezů, pro sprchy nebo vany jsou nevhodné. Malý výkon ohřívačů by hlavně v zimních měsících nezvládal dostatečně ohřát vodu na požadovanou teplotu (v zimě je teplota vody proudící do ohřívače cca o 10 stupňů Celsia nižší než v létě).

Malé průtokové ohřívače EPJ můžete mít ve variantě:

-          tlakové/beztlakové

-          horní/dolní umístění

-          s pákovou/sprchovou/kohoutkovou/kombinovanou baterií případně bez baterie

Pro sprchy i umyvadla – průtokové ohřívače EPV

Ohřívače EPV se středním výkonem už můžete instalovat k většině míst. Výkon 9–24 kW umožňuje obsluhu jak umyvadel, tak sprchových koutů. Jejich tlaková konstrukce umožňuje připojení k více odběrným místům. Ohřívače také umožňují nastavení ohřevu ve dvou různých stupních.

Siláci, co zvládnou vše – průtokové ohřívače EPPE a EPPV

Vysoce výkonné průtokové tlakové ohřívače EPPE a EPPV představují ideální ohřev vody pro místa s vyšší spotřebou, jako jsou sprchové kouty i vany. Výkon 11–24 kW zvládne ohřát dostatečné množství vody na požadovanou teplotu. U obou typů si můžete nastavit teplotu vody od 30 °C do 60 °C.

S výběrem průtokového ohřívače vám rádi poradíme. Kontaktujte nás telefonicky, emailem nebo se zastavte v naší provozovně a společně vybereme takový typ, který bude vyhovovat vašim potřebám a přinese vám úsporu při ohřevu vody.

Kde nás najdete

Certifikovaná kvalita a garance záruky

Všechny námi dodávané výrobky jsou podrobovány přísným zkouškám renomovaných, certifikačních zkušeben. Na základě těchto zkoušek jsme vydali příslušná prohlášení o shodě, která Vám na vyžádání zašleme. Zároveň zaručujeme spěšné vyřízení všech našich garančních povinností. Pozorně si však přečtěte garanční podmínky provozu našich zařízení.

Kontaktujte nás

Info o zpracování osobních údajů