Kontaktujte nás

737 238 013

Jak na teplou vodu.

Přípravu teplé vody můžete řešit použitím lokálního ohřívače, umístěného u každého odběrného místa, nebo použijete skupinový (tlakový) ohřívač vody sloužící pro více odběrných míst, což vyžaduje instalaci krátkého potrubí. Jinou, komplexní, variantou je použití výměníku napájeného připravenou teplou vodou z kotle na tuhá paliva nebo systému se solárními kolektory, tepelným čerpadlem. Volba je zcela závislá na zvážení konkrétních podmínek (možnosti vedení, potřeba teplé vody podle množství, teploty a průběhu potřeby, efektivní provázání se systémem vytápění).

Ohřívače pro jedno odběrné místo jsou ideální variantou řešení dodávky teplé užitkové vody pro umyvadla, dřezy v prostorech bez centrálního ohřevu vody. Také, pokud je umístění odběrného místa příliš vzdálené od centrálního zdroje teplé vody a v případech kdy by přívod teplé vody představoval technicky komplikované propojení. Jedná se většinou o kuchyňské kouty, mycí místnosti, různé kancelářské nebo dílenské provozy.   U tohoto řešení nabízíme možnosti jednoduchého napojení levných malých beztlakých elektrických zásobníčků nebo elektrických průtokových ohřívačů, jejichž použití však vyžaduje speciální vodovodní baterii. Baterii dodáváme v setu s ohřívačem, což umožňuje montáž rychlou a jednoduchou i pro naprostého laika. Rozhodování mezi zásobníčkem a průtokovým ohřívačem pak závisí na potřebě teplé vody a také na parametrech elektrického rozvodu. Základní vlastnosti pro rozhodnutí: zásobníček = nízký příkon, vysoká výstupní teplota vody, omezený objem teplé vody (pak nutná časová prodleva na dohřátí); průtokový ohřívač = vyšší příkon, teplota vody závislá na průtoku, neomezený objem teplé vody. V obou případech nabízíme mnoho variant řešení. Například: FAFU 5 DP – pětilitrový zásobníček s nastavitelným termostatem spolu se stojánkovou pákovou baterií (https://www.wterm.cz/produkt/fafu). Příkon tohoto zařízení je 1500W a ohřev vody z 15 na 80oC trvá 20 minut. DELPO 3,5 DP – průtokový ohřívač spolu se stojánkovou pákovou baterií (https://www.wterm.cz/produkt/21-5-beztlaky-ohrivac-delpo). Příkonem 3500W a ohřevem vody o 30oC při průtoku 1,7 litrů za minutu.

Zdroj teplé vody pro více odběrných míst představuje, v našich podmínkách, běžně využívaná varianta s použitím zásobníkového bojleru. Toto řešení zajistí dostupnost daného objemu teplé vody v množství dle velikosti obsahu zvoleného zásobníku. V této oblasti zařízení k ohřevu vody nabízíme velké množství zásobníkových bojlerů v objemech od 20 do 400 litrů o různých rozměrových parametrech. Naproti stojí varianta ohřevu elektrickým průtokovým ohřívačem, který je schopen zajistit průběžný ekonomický ohřev vody dle potřeby uživatele. Základní vlastnosti pro rozhodnutí: bojler =nízký příkon (časové omezený ohřev dodavatelem energie), vysoká teplota vody, omezený objem teplé vody, tepelné ztráty zásoby teplé vody; průtokový ohřívač=vyšší příkon, teplota vody závislá na průtoku a instalovaném příkonu ohřívače, neomezený objem teplé vody, nulové tepelné ztráty zásoby teplé vody. V obou případech nabízíme mnoho variant řešení. Například bojler AQ 100 – zásobníkový bojler s nastavitelným termostatem, objemem vody 100 litrů, příkonem 2400W a dobou ohřevu z 15 na 65oC za 2 hodiny 36 minut. EPPE 9-15 – elektronicky řízený průtokový ohřívač vybaven LCD displejem. Tento typ průtokového ohřívače je schopen při vlastním, průběžném měření teploty vstupující vody řídit spotřebu ohřívače tak, aby teplota na výstupu odpovídala nastavené hodnotě na jeho displeji. Maximálním příkonem 15 kW při průtoku 5,4 litrů za minutu dosáhnete nárůstu teploty vody o 40oC.

Výměníkové zdroje teplé vody představují významné místo v řešení nejen pro zajištění zásobování teplou vodou, ale mohou sloužit i jako akumulátory tepla pro topení. Takzvané kombinované bojlery obsahují ve své konstrukci nejen elektrický ohřev stejně jako běžné zásobníkové bojlery, ale navíc zásobu teplé užitkové vody je možno ohřívat rovněž z externího zdroje například z krbové vložky, solárních panelů nebo tepelného čerpadla. Jako velice moderní variantu rovněž nabízíme unikátní kombinovaný bojler ohřívající užitkovou vodu průtokem měděnou trubkou, svinutou uvnitř kombinovaného bojleru, jehož vnitřní objem je možné průtočně plnit ohřátou vodou z externího zdroje. Za výstup teplé vody je možno zařadit elektronický průtokový ohřívač, který zajistí nejekonomičtější, stálou dodávku teplé vody v kombinaci s levnými externími zdroji. V našem sortimentu se nachází rovněž veliké množství variant ohřívačů jako například kombinovaný bojler IDE 200 – zásobníkový kombinovaný bojler s nastavitelným termostatem, objemem vody 200 litrů, elektrickým příkonem 2400W a dobou ohřevu z 15 na 65oC za 5 hodin a povrchem vytápějícího výměníku 0,81m2. FVS technik 300 kombinovaná akumulační nádoba s elektrickým ohřevem 3000W, nastavitelným termostatem a objemem vody pro akumulaci tepla 300 litrů. Ohřev užitkové vody probíhá v měděném výměníku o výkonu 7kW.

Kde nás najdete

Certifikovaná kvalita a garance záruky

Všechny námi dodávané výrobky jsou podrobovány přísným zkouškám renomovaných, certifikačních zkušeben. Na základě těchto zkoušek jsme vydali příslušná prohlášení o shodě, která Vám na vyžádání zašleme. Zároveň zaručujeme spěšné vyřízení všech našich garančních povinností. Pozorně si však přečtěte garanční podmínky provozu našich zařízení.

Kontaktujte nás

Info o zpracování osobních údajů