Kontaktujte nás

737 238 013

Kategorie

VODOVODNÍ BATERIE

Vodovodní baterie dělíme na dvě kategorie dle jejich konstrukce a z ní plynoucího možného použití ve vodovodním řádu k různým konstrukčním řešením ohřívačů:

- beztlakové směšovací baterie

Beztlakové vodovodní baterie jsou nezbytné pro použití k beztlakým ohřívačům – k beztlakým průtokovým i beztlakým zásobníkovým ohřívačům. Principem je ochrana ohřívače před tlakem vody z vodovodního řádu, čímž je umožněno podstatné snížení požadavků na konstrukci ohřívače a tím se dostáváme k nízkým cenám při prodeji.

Baterie je napojena na tlakový vodovodní řád se studenou vodou. Zde, v baterii, je tlak uzavřen a teprve otevřením průtoku teplé vody na baterii proudí studená voda do ohřívače a vytlačuje, bez hydraulického odporu, teplou vodu ze zásobníku nebo dochází k jejímu ohřevu při průtoku topným tělesem v případě průtokového ohřívače.

Není dovoleno jakkoliv uzavírat výtok z baterie. Mohlo by dojít k nevratnému poškození ohřívače tlakem vody ve vodovodním řádu. Dbejte, aby výstupní perlátor neobsahoval nečistoty snižující průtok. Kapání z baterie při ohřevu vody nebo prodleva uzavření průtoku teplé vody není na závadu a je odvislé od konstrukce ohřívače.

- tlakové směšovací baterie (klasické)

Jedná se o běžně používané baterie ve vodovodním řádu uzavírající separátně přívod studené i teplé vody.

Tlakové vodovodní baterie můžete volit jak k tlakovým zásobníkovým ohřívačům, tak i tlakovým průtokovým ohřívačům. Tlakové ohřívače totiž nevyžadují použití speciální vodovodní baterie.

Vodovodní baterie dodáváme v různých typech:

  • páková vodovodní baterie/kohoutková vodovodní baterie,
  • stojací vodovodní baterie/nástěnná vodovodní baterie.

Jejich umístění lze zvolit ke dřezu, k umyvadlu, na vaně nebo i ve sprše. Při výběru vodovodní baterie berte v úvahu zejména délku ramínka a výlevky. Pokud vyberete nevhodnou délku, bude se vám špatně využívat vodní proud, tzn., že se vám například budou špatně mýt ruce nebo napouštět voda do nádob.

Naše nabídka vodovodních baterií:

    Jsme jedničky v elektrickém ohřevu vody

             VODOVODNÍ BATERIE

Kde nás najdete

Certifikovaná kvalita a garance záruky

Všechny námi dodávané výrobky jsou podrobovány přísným zkouškám renomovaných, certifikačních zkušeben. Na základě těchto zkoušek jsme vydali příslušná prohlášení o shodě, která Vám na vyžádání zašleme. Zároveň zaručujeme spěšné vyřízení všech našich garančních povinností. Pozorně si však přečtěte garanční podmínky provozu našich zařízení.

Kontaktujte nás

Info o zpracování osobních údajů