Kontaktujte nás

737 238 013

Kategorie

VODOVODNÍ BATERIE

Vodovodní baterie dělíme na dvě kategorie dle jejich konstrukce a z ní plynoucího možného použití ve vodovodním řádu k různým konstrukčním řešením ohřívačů:

- beztlakové směšovací baterie

Beztlakové vodovodní baterie jsou nezbytné pro použití k beztlakým ohřívačům – k beztlakým průtokovým i beztlakým zásobníkovým ohřívačům. Principem je ochrana ohřívače před tlakem vody z vodovodního řádu, čímž je umožněno podstatné snížení požadavků na konstrukci ohřívače a tím se dostáváme k nízkým cenám při prodeji.

Baterie je napojena na tlakový vodovodní řád se studenou vodou. Zde, v baterii, je tlak uzavřen a teprve otevřením průtoku teplé vody na baterii proudí studená voda do ohřívače a vytlačuje, bez hydraulického odporu, teplou vodu ze zásobníku nebo dochází k jejímu ohřevu při průtoku topným tělesem v případě průtokového ohřívače.

Není dovoleno jakkoliv uzavírat výtok z baterie. Mohlo by dojít k nevratnému poškození ohřívače tlakem vody ve vodovodním řádu. Dbejte, aby výstupní perlátor neobsahoval nečistoty snižující průtok. Kapání z baterie při ohřevu vody nebo prodleva uzavření průtoku teplé vody není na závadu a je odvislé od konstrukce ohřívače.

- tlakové směšovací baterie (klasické)

Jedná se o běžně používané baterie ve vodovodním řádu uzavírající separátně přívod studené i teplé vody.

Tlakové vodovodní baterie můžete volit jak k tlakovým zásobníkovým ohřívačům, tak i tlakovým průtokovým ohřívačům. Tlakové ohřívače totiž nevyžadují použití speciální vodovodní baterie.

Vodovodní baterie dodáváme v různých typech:

  • páková vodovodní baterie/kohoutková vodovodní baterie,
  • stojací vodovodní baterie/nástěnná vodovodní baterie.

Jejich umístění lze zvolit ke dřezu, k umyvadlu, na vaně nebo i ve sprše. Při výběru vodovodní baterie berte v úvahu zejména délku ramínka a výlevky. Pokud vyberete nevhodnou délku, bude se vám špatně využívat vodní proud, tzn., že se vám například budou špatně mýt ruce nebo napouštět voda do nádob.

KE STAŽENÍ

SEZNAM NÁVODŮ

Naše vodovodní baterie:

    Jsme jedničky v elektrickém ohřevu vody

             VODOVODNÍ BATERIE

Kde nás najdete

Certifikovaná kvalita a garance záruky

Všechny námi dodávané výrobky jsou podrobovány přísným zkouškám renomovaných, certifikačních zkušeben. Na základě těchto zkoušek jsme vydali příslušná prohlášení o shodě, která Vám na vyžádání zašleme. Zároveň zaručujeme spěšné vyřízení všech našich garančních povinností. Pozorně si však přečtěte garanční podmínky provozu našich zařízení.

Kontaktujte nás

Info o zpracování osobních údajů