Kontaktujte nás

737 238 013

Jak, ekonomicky, na teplou vodu

 

     Ceny energií nás stále pronásledují svou nepředvídatelnou výší. Stále jsme pod tlakem, který zdroj energie vybrat pro zajištění chodu domácnosti tak aby nás v budoucnu nepřekvapil negativní trend námi vybraného zdroje. Asi se můžeme shodnout, že 99.99% domácností je vybaveno připojením k elektrické síti a bez elektřiny si již nedovedeme představit její chod. To předpokládá, že jsme provedli veškeré nutné úkony a investice k zajištění dodávky a rozvodu elektřiny po celém objektu. Každý další zdroj tepelné energie (plyn, jakékoliv pevné palivo, slunce, vítr) představuje další investiční náklady a ekonomiku samotného provozu je potřeba podrobně prozkoumat ze všech pohledů a individuálních podmínek instalace.

            Připravili jsme proto pro Vás promyšlenou variantu sestavy elektrických spotřebičů pro zajištění přípravy teplé užitkové vody s možností přednostní spolupráce se všemi ostatními možnými zdroji energie. Navíc může tato varianta zajistit i akumulaci tepla ve vašem systému pro teplovodní vytápění objektu. Jedná se o kombinovaný bojler FVSK pro akumulaci topného média o potřebném obsahu ve kterém je umístěn svinutý měděný trubkový výměník určený k průtokovému ohřevu užitkové vody. Takto konstruovaný výměník zajistí trvalou dodávku čisté vody prosté jakýchkoliv nečistot čí bakterií známých z nádrží běžných smaltovaných bojlerů. Topné médium do akumulační nádoby bojleru můžeme dodat z různých ekologických zdrojů nebo jej přímo vevnitř ohřát, do bojleru vloženým, elektrickým topným modulem o výkonu 3 kW (součásti dodávky). Ekonomicky se jeví jako nejlevnější napojení na teplovodní krbovou vložku. V bojleru akumulované topné médium je navíc možné dále využít, za určitých podmínek (rozhodující je objem nádrže), k vytápění objektu. Na výstup teplé užitkové vody v sestavě za kombinovaný bojler FVSK zařadíme průtokový ohřívač EPPE nebo EPPL. Oba jsou vybaveny LCD displejem. Tyto typy průtokových ohřívačů jsou schopny při vlastním, průběžném měření teploty vstupující vody řídit výkon ohřívače tak, aby teplota na výstupu odpovídala nastavené hodnotě na displeji průtokového ohřívače. Tím zajistíme, jak potřebnou teplotu vody na výstupu ze sestavy, tak i přednostní dodávku energie k ohřevu užitkové vody z ekonomicky pro nás nejvýhodnějšího instalovaného zdroje. V případě, že dodávaná teplota vody z primárního zdroje sestavy, kombinovaného bojleru FVSK technik, odpovídá nastavené hodnotě na displeji, ohřívač automaticky vůbec nesepne přitápění vody. Výhodou řešení dodávky teplé užitkové vody touto sestavou, oproti použití samostatného průtokového ohřívače, je také podstatné snížení nároků na hlavní jistič elektrického rozvodu z důvodu předehřevu vody jinými zdroji energie nebo 3 kW vložkou provozovanou ve výhodném nižším tarifu za kilowathodinu elektrické energie. Nižší teplota topného média v bojleru představuje také nižší ztráty do okolí. Navíc v případě chladného zdroje vody (např. studna) dochází průtokem, i přes tepelně odstavený bojler, ke zvýšení teploty vody a tím ke snížení nároků na příkon ohřevu.

           Připravujeme ve spolupráci s výrobcem krbových topných vložek doporučený, technicky propracovaný set jednotlivých komponentu k realizaci ekonomicky nejvýhodnější, otopné soustavy včetně přípravy teplé užitkové vody. 

Kde nás najdete

Certifikovaná kvalita a garance záruky

Všechny námi dodávané výrobky jsou podrobovány přísným zkouškám renomovaných, certifikačních zkušeben. Na základě těchto zkoušek jsme vydali příslušná prohlášení o shodě, která Vám na vyžádání zašleme. Zároveň zaručujeme spěšné vyřízení všech našich garančních povinností. Pozorně si však přečtěte garanční podmínky provozu našich zařízení.

Kontaktujte nás

Info o zpracování osobních údajů